Hráči Orla Brno-Řečkovice jsou v sezóně 2017/18 florbaloví vicemistři!
Florbaloví orlové z Řečkovic získali poprvé, v historii orelské jednoty Brno-Řečkovice medaili v rámci celorepublikové Orelské florbalové ligy.
Medaile z finálového dubnového (2018) turnaje v Tišnově má podobu stříbra v kategorii elévů (ročník narození 2007–2009).
Florbalové orelské ligy se zúčastnilo v sezóně 2017/2018 v kategorii elévů 15 týmů a před řečkovickým družstvem skončil pouze tým Fbc Floorbee Orel Uherský Brod.
Stříbrné medaile ve finálovém play-off pro řečkovický Orel získali: Martin Bařák, Václav Dlabáček, Adam Hadra, Adam Horák, Kuba Heralecký, David Chajda, Matěj Chovanec, David Krejzlík, Tobiáš Řeha, Tomáš Stehlík, Jiří Suchý, Jiří Škrob, David Václavík, Jéňa Vrašťák.
Většina hráčů z dvaadvacetičlenného družstva, které vedou Jiří Škrob a Marek Hadra, jsou spolu již pátým rokem a kromě dvou tréninků týdně se účastní např. také společného týdenního letního sportovního kempu.
V řečkovické orelské jednotě se florbalu věnuje přes 50 dětí ve třech věkových kategoriích a florbal zde má již dvanáctiletou tradici. (F2)