Florbalová doba bronzová pokračuje díky mladším žákům
Finálového turnaje OFL v kategorii U13 v sobotu 20.4.2024 v Nezamyslicích se účastnilo 8 nejlepších týmů vč. Orla Brno Řečkovice, když ligu hrálo celkem 24 týmů. V zápase o 3.místo jsme porazili Nové Město na Moravě 5:2 a máme tak další cenný bronz.
Nejprve jsme zaznamenali ranní výhru 6:5 ve vyrovnaném zápase s Uherským Brodem. Dopolední prohra 2:3 ve vyrovnaném zápase s Novým Městem na Moravě. Následovala výhra 9:1 nad početným týmem z Dolních Bojanovic. Ve čtvrtfinále přišla nečekaně vysoká výhra nad tradičním soupeřem z Boskovic 10:3.
V semifinále nás čekal Vyškov, tým několik let bez porážky v Orelské lize, vítěz letošního Jihomoravského přeboru Českého florbalu (z 23 týmů), úspěšný účastník Gothia cupu. Sehráli jsme s favoritem vyrovnaný zápas, který skončil 2:2 a šlo se do prodloužení. Tam jsme drželi míček na svých holích a už měli v hlavách nájezdy. Osud chtěl jinak a 12 sekund před koncem padl zlatý gól Vyškova. Naši hráči popadali na zem, leželi a leželi a padla nějaká ta slza. Pak hrdě vstali, celá hala jim zatleskala, pogratulovali skvělému soupeři a v souboji o třetí místo od první minuty nenechali nikoho na pochybách, že medaili domů přivezou.
Gólmanem turnaje byl vyhlášen náš Jenda Heralecký.
Děkujeme našim hráčům (Bařák Marek, Hamerník Vojtěch, Handlar Pavel, Herálecký Jan, Horák Tomáš, Chovancová Markéta, Johaník Jan, Nepustil Tomáš, Richter Marek, Tomášek Filip, Skoumal Štěpán, Zima Šimon, Blažek David) a jejich rodičům za podporu.
Děkujeme trenérskému štábu Martin Bařák, Martin Chovanec a Petr Handlar za velký kus dobrovolnické práce s hráči. Děkujeme soupeřům za fér zápasy, děkujeme rozhodčím a organizátorům.
Těšíme se na novou sezónu 2024/2025, která bude pro náš Orel jubilejní: 100 let od založení řečkovického Orla a 20 let od založení florbalového oddílu v řečkovickém Orlu. Pro nás se jednalo o finále č. 10 v OFL.